Obóz sportowy – relacja

startski_oboz_sportowy

Obóz sportowy zaczęliśmy z delikatnym bólem serca, gdyż kilka osób w ostatniej chwili zrezygnowało z przyjazdu z powodu dość niepewnych warunków śniegowych. Ci co zaryzykowali natomiast okazali się być tymi, którzy w tym roku otworzyli narciarski sezon biegowy. Na pierwsze zajęcia zmuszeni byliśmy jeździć do czeskiego Vrchlabi, gdzie na sztucznie dośnieżanej trasie rozkoszowaliśmy się pierwszymi ślizgami i niezwykle trafnymi uwagami Zbyszka. Sobotę i niedzielę spędziliśmy już w Jakuszycach, na co wszyscy czekaliśmy z dużą niecierpliwością, nieustająco kibicując każdej śniegowej chmurce i każdemu obniżeniu temperatury. Mieliśmy też w zanadrzu kilka wariantów planu B, na szczęście nie trzeba było z nich korzystać. Śnieg nas nie rozpieszczał, ale przynajmniej nie płatał figli.

Zajęcia praktyczne jak zawsze z pełnym zaangażowaniem poprowadził dla nas Zbyszek :) Dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom imitacyjnym i pomocniczym dużo popracowaliśmy nad techniką, osiągając naprawdę niezłe efekty. Pedagog był z nas zadowolony, mimo iż słów krytyki do końca nie brakowało… Dzięki temu każdy jednak wie na co musi zwrócić uwagę i nad czym pracować. Bardzo dużo dały nam analizy video i zajęcia na sali, które pomogły nam wypracować sobie właściwą postawę i sekwencje ruchów.

Zgodnie z profilem obozu przeprowadzone zostały również zajęcia dodatkowe, mające wesprzeć sportowe cele naszych uczestników. W związku z tym przeprowadzona została ocena funkcjonalna FMS oraz test progresywny określający próg przemian beztlenowych, dające nam podstawową wiedzę na temat naszego ciała, jego możliwości i ograniczeń. Testy przeprowadził i opisał Łukasz Smółka. Równie dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Maćka Łąckiego na temat zdrowego odżywiania, suplementacji i regeneracji. Był on początkiem ciekawej dyskusji i wymiany zdań na temat tego w jaki sposób w naturalny sposób utrzymywać się w zdrowiu i dobrej formie.

Na zakończenie wylosowaliśmy osobę, która weźmie udział w losowaniu głównej nagrody – weekendowego wyjazdu do Holmenkollen. Szczęście uśmiechnęło się do Wandy Waśniewskiej-Kołaczyk :) Gratulujemy i życzymy dalszego szczęścia!