Obóz dla seniorów – relacja

W tym roku jedną z nowości StartSki był obóz dla seniorów, na który zaprosiliśmy wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z biegówkami i spędzić miło czas w gronie osób w podobnym wieku. Udało się nam zebrać niezbyt liczną grupę, ale jaką… Ela, Grażynka, Ula i Orest najpierw nieśmiało z pewnymi obawami zaczęli wspólne treningi z Ewą Hofman, ale już pod koniec radzili sobie doskonale. Marysia natomiast od razu zdecydowała się skoczyć na głęboką wodę i poprosiła o przepisanie do Kobiet na Medal, chcąc powalczyć o swój Medal w Biegu tylko dla Kobiet. Tymczasem miło było obserwować świetną kondycję Uli, imponujący rozwój Eli, pokonywanie słabości przez Grażynkę i Oresta. Wszyscy byli wspaniali!

Wszystkiemu towarzyszyła niepowtarzalna ciepła i rodzinna atmosfera, co można już było wyczuć podczas pierwszego popołudniowego spotkania przy kominku, kiedy dzieliliśmy się swoimi narciarskimi doświadczeniami, które zatoczyły szeroki krąg i wprowadziły nas do rozmów o życiu, ludziach i zdrowiu. Orest okazał się być ekspertem w dziedzinie medycyny chińskiej, więc wystarczyło tylko jedno spojrzenie w oczy i wszystko było jasne, np. niemal na dzień dobry okazało się, że Patrycja ma najwięcej czerwonych krwinek. Późniejszym rozmowom nie było więc końca.

Jesteśmy zgodni co do tego, że był to bardzo dobry i inspirujący czas. Dla niektórych wygląda na to, że to początek ich wielkiej przygody z narciarstwem biegowym, bo sprzęt już został zakupiony i plany kolejnych wyjazdów zrobione. Przy tej okazji wyrażamy nadzieję, że z każdą zimą będzie przybywać starszych ludzi na trasach biegowych, a nasze obozy dla seniorów będą coraz liczniejsze, bo jak się okazuje wiek nie ma żadnego znaczenia, aby zacząć biegać na nartach.

O wyjątkowym szczęściu może mówić Orest, który został wylosowany do wielkiego losowania nagrody głównej – weekendowego wyjazdu do Holmenkollen! Gratulujemy i życzymy powodzenia :)